Wyniki wyszukiwania dla:

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Kielcach

W dniach 22-24.09.2023 odbyły się XXXI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Kielcach. Wydarzenie to zgromadziło 850 uczestników i wolontariuszy z 25 różnych miast, którzy przyjechali z organizacji SALOS działających w ich regionach. Organizatorem tego wydarzenia było stowarzyszenie Salos Cortile Kielce.Podczas zawodów rozgrywane były cztery dyscypliny sportowe: sitakówka, piłka nożna, koszykówka i tenis stołowy, w czterech kategoriach wiekowych.
Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do integrowania młodych ludzi z różnych regionów Polski, promowania wartości salezjańskich oraz wzmacniania więzi między uczestnikami. To wyjątkowe wydarzenie przyczyniło się do budowania wspólnoty młodych ludzi, którzy wspólnie celebrowali swoją pasję do sportu i ducha salezjańskiego.
W programie, oprócz rozgrywek sportowych, znalazły się wspólne modlitwy, Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego ks. Mariana Florczyka oraz wielka integracja przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach.

Podziel się tym wpisem: